Raste
VR

Linja e prodhimit të brirëve të skuqur të bugles të fryra të skuqura: Procesi i prodhimit: përzierja e lëndëve të para → nxjerrja dhe fryrja → formësimi dhe prerja → skuqja → heqja e vajit → erëza → paketimi


Bërja e bugrave të skuqura me një ekstruder me vidë në përgjithësi kërkon hapat e mëposhtëm:

1. Përgatitja e lëndës së parë: Përgatitni miell, niseshte dhe lëndë të tjera të para dhe përgatitini sipas një proporcioni të caktuar.

2. Pluhuri i përzierjes: Lëndët e para të përgatitura i vendosim në makinën e përzierjes dhe i trazojmë derisa të përzihen në mënyrë të barabartë.

3. Fryrja: Përdorni një makinë fryrëse për të fryrë lëndët e para të përziera. Ekstruderi përdor temperaturë të lartë, presion të lartë dhe rrotullim të vidës për të zgjeruar lëndët e para dhe për të formuar një strukturë të lirshme.

4. Formimi: Materiali i fryrë formohet në formë krokante përmes një kallëpi.

5. Prerja: Pritini qoshet krokante të formuara në gjatësi të përshtatshme.

6. Skuqja: qoshet e prera krokante vendosini në një tigan dhe skuqini që të bëhen krokante.

7. Erëza: Spërkatni pluhur erëzash në sipërfaqen e qosheve të skuqura të skuqura për të rritur shijen dhe shijen e saj.

8. Paketimi: Paketoni brirët krokantë të kalitur për ruajtje dhe shitje.


Përdorimi i një ekstruderi me vidë për të prodhuar kënde krokante ka përparësitë e mëposhtme:

1. Prodhimi efikas: në gjendje të përpunojë shpejt lëndët e para dhe të përmirësojë efikasitetin e prodhimit.

2. Fryrje uniforme: sigurohuni që lëndët e para të fryhen në mënyrë të barabartë, në mënyrë që shija dhe cilësia e Misrit Crispy Miao të jenë të qëndrueshme.

3. Kontrollueshmëri e fortë: parametra të ndryshëm në procesin e prodhimit mund të kontrollohen më mirë.

4. I përshtatshëm për një shumëllojshmëri lëndësh të para: Ka përshtatshmëri të mirë ndaj llojeve të ndryshme të lëndëve të para.

5. Kapaciteti i vazhdueshëm i prodhimit: mbështet prodhimin e vazhdueshëm dhe plotëson nevojat e prodhimit në shkallë të gjerë.

6. Cilësi e qëndrueshme e produktit: Ndihmon në ruajtjen e stabilitetit të cilësisë së produktit.

7. Shkalla e lartë e automatizimit: Mund të reduktojë operacionet manuale dhe të përmirësojë nivelin e automatizimit të prodhimit.

8. Kursimi i energjisë: Krahasuar me metodat e tjera të prodhimit, mund të ketë efikasitet më të lartë të përdorimit të energjisë.Informata themelore
 • Viti i themeluar
  --
 • Lloji i biznesit
  --
 • Vendi / Rajoni
  --
 • Industria kryesore
  --
 • Produktet kryesore
  --
 • Personi juridik i ndërmarrjes
  --
 • Punonjësit e përgjithshëm
  --
 • Vlera vjetore e prodhimit
  --
 • Tregu i eksportit
  --
 • Klientët e bashkëpunuar
  --

NA KONTAKTONI

Na flisni për projektin tuaj të ardhshëm të automatizimit?

Na kontaktoni dhe na tregoni se si mund t'ju ndihmojmë. Nëse keni ndonjë pyetje në lidhje me produktet ose shërbimet tona, mos ngurroni të kontaktoni ekipin e shërbimit të klientit.

Rekomanduar

Fabrika jonë mbulon një sipërfaqe prej më shumë se 8000 metra katrorë dhe ka më shumë se 200 komplete linjash të ndryshme prodhimi dhe pajisje mekanike.

Dërgoni kërkesën tuaj

Zgjidhni një gjuhë tjetër
English
Shqip
Türkçe
हिन्दी
Ελληνικά
العربية
Español
français
한국어
Português
русский
Gjuha aktuale:Shqip