LAJME
VR

Rrathët e fryrë të misrit janë një ushqim i zakonshëm.

Zakonisht bëhet nga misri si lënda e parë kryesore dhe përpunohet përmes një procesi fryrjeje.

Procesi i fryrjes mund ta bëjë misrin të lirshëm dhe poroz, duke rritur shijen dhe mprehtësinë e ushqimit.


Rrathët e misrit të fryrë kanë karakteristikat e mëposhtme:

Cilësi krokante: Ka shije krokante dhe është shumë e popullarizuar në mesin e konsumatorëve.

I përshtatshëm për t'u ngrënë: i lehtë për t'u mbajtur dhe ruajtur.

Shije të ndryshme: mund të kenë shije të ndryshme, si origjinale, të ëmbla, të kripura etj.


Ekstruderi me një vidë mund të përdoret për të bërë rrathë misri të fryrë. 

Më poshtë janë hapat e përgjithshëm të prodhimit:

1. Përgatitni lëndët e para: miell misri, miell orizi, sheqer të bardhë pluhur, kripë ushqimore, ujë, thartës, ëmbëlsues etj.

2. Përzierja Lëndët e para: Përzieni miellin e misrit, miellin e orizit, pluhurin e sheqerit të bardhë, kripën e ngrënshme, ujin, matësin dhe ëmbëltuesin në përpjestim.

3. Nxjerrja dhe fryrja: Lëndët e para të përziera vendosini në një pufer me një vidë dhe fryni lëndët e para në formën e unazave të misrit përmes procesit të nxjerrjes dhe fryrjes.

4. Erëza: Nëse është e nevojshme, mund të spërkatni disa erëza në rrathët e misrit të fryrë, si p.sh. sheqer pluhur, çokollatë pluhur etj.

5. Paketimi: Paketoni rrathët e misrit të fryrë dhe janë gati për shitje.


Informata themelore
 • Viti i themeluar
  --
 • Lloji i biznesit
  --
 • Vendi / Rajoni
  --
 • Industria kryesore
  --
 • Produktet kryesore
  --
 • Personi juridik i ndërmarrjes
  --
 • Punonjësit e përgjithshëm
  --
 • Vlera vjetore e prodhimit
  --
 • Tregu i eksportit
  --
 • Klientët e bashkëpunuar
  --

NA KONTAKTONI

Na flisni për projektin tuaj të ardhshëm të automatizimit?

Na kontaktoni dhe na tregoni se si mund t'ju ndihmojmë. Nëse keni ndonjë pyetje në lidhje me produktet ose shërbimet tona, mos ngurroni të kontaktoni ekipin e shërbimit të klientit.

Rekomanduar

Fabrika jonë mbulon një sipërfaqe prej më shumë se 8000 metra katrorë dhe ka më shumë se 200 komplete linjash të ndryshme prodhimi dhe pajisje mekanike.

Dërgoni kërkesën tuaj

Zgjidhni një gjuhë tjetër
English
Shqip
Türkçe
हिन्दी
Ελληνικά
العربية
Español
français
한국어
Português
русский
Gjuha aktuale:Shqip