LAJME
VR

Makinë ushqimore për qen shtëpiake përdoret gjerësisht në prodhimin e peletit të ushqimit për kafshët shtëpiake. Të tilla si qen, mace, zog.. Cilësia e peletit është afër ushqimit të njeriut në gjobë  niveli,  indeksi i shëndetit dhe përbërësit ushqyes, sipas kërkesave të ndryshme të klientit, ne kemi makinë ekstruderi për ushqimin e peshkut të tipit të thatë dhe të lagësht për zgjedhjen tuaj.


Linjat e prodhimit të ushqimit për qen zakonisht përfshijnë:


Përpunimi i lëndës së parë: Lëndët e para të ushqimit të qenve zakonisht përdorin miell mishi, miell peshku, pluhur misri, miell soje dhe pluhur drithërash të tjerë si materiale kryesore.  për të bërë ushqim për kafshët shtëpiake, si qen, mace, peshk, ushqim për shpendët etj.

Përpunimi i fryrjes: Përpunimi i fryrjes është lidhja thelbësore në prodhimin e ushqimit për qen. Mund ta bëjë ushqimin e qenve të butë, krokantë dhe të lehtë për t'u tretur. Përpunimi i fryrjes zakonisht përfshin nxjerrjen, fryrjen, tharjen dhe hapa të tjerë.

Aromatizues: Për ta bërë ushqimin e qenve më tërheqës, ai zakonisht duhet të kalojë. Përpunimi i erëzave zakonisht përfshin shtimin e erëzave, erëzave, pigmenteve, etj.

Paketimi: Paketimi është hapi i fundit në prodhimin e ushqimit për qen dhe e bën më të lehtë ruajtjen dhe transportin. Përpunimi i paketimit zakonisht përfshin paketimin, mbylljen, etiketimin dhe hapa të tjerë.
Karakteristikat e linjës së prodhimit të ushqimit për qen:


1). Të gjitha pajisjet e ushqimit për kafshët shtëpiake janë prej çeliku inox.
2). E gjithë linja e ushqimit për kafshët shtëpiake plotësisht e vazhdueshme dhe automatike.
3). Kompania jonë ofron formulën bazë të ushqimit për kafshët shtëpiake sipas kërkesave tuaja.
4). Format dhe madhësitë përfundimtare të ushqimit për kafshët shtëpiake mund të jenë të ndryshme duke ndryshuar kallëpin.
5). Furnizoni pa pagesë kallëp me madhësi të ndryshme.
6). Makina e paketimit mund të furnizohet për të punuar me linjën e prodhimit të ushqimit për kafshët shtëpiake (në varësi të kërkesës suaj)Informata themelore
 • Viti i themeluar
  --
 • Lloji i biznesit
  --
 • Vendi / Rajoni
  --
 • Industria kryesore
  --
 • Produktet kryesore
  --
 • Personi juridik i ndërmarrjes
  --
 • Punonjësit e përgjithshëm
  --
 • Vlera vjetore e prodhimit
  --
 • Tregu i eksportit
  --
 • Klientët e bashkëpunuar
  --

NA KONTAKTONI

Na flisni për projektin tuaj të ardhshëm të automatizimit?

Na kontaktoni dhe na tregoni se si mund t'ju ndihmojmë. Nëse keni ndonjë pyetje në lidhje me produktet ose shërbimet tona, mos ngurroni të kontaktoni ekipin e shërbimit të klientit.

Rekomanduar

Fabrika jonë mbulon një sipërfaqe prej më shumë se 8000 metra katrorë dhe ka më shumë se 200 komplete linjash të ndryshme prodhimi dhe pajisje mekanike.

Dërgoni kërkesën tuaj

Zgjidhni një gjuhë tjetër
English
Shqip
Türkçe
हिन्दी
Ελληνικά
العربية
Español
français
한국어
Português
русский
Gjuha aktuale:Shqip