Raste
VR

Linja e prodhimit të makinës së pluhurit ushqyes të fryrë ka karakteristikat dhe performancën kryesore të mëposhtme:


1. Produkti është i cilësisë së lartë: mund të hahet pasi të jetë zier në ujë të vluar për 4 minuta. Ka shije të mirë dhe nuk e përzien supën apo shkopinjtë.


2. Konsumi i ulët dhe kursimi i energjisë: duhen vetëm 3 minuta për të avulluar para centrifugimit, dhe duhen vetëm rreth 10 minuta për të avulluar automatikisht dhe vazhdimisht vermiçelin me presion të ulët pas tjerrjes.


3. Automatizimi efikas: Në një turn 8-orësh, vetëm 14-16 operatorë (përjashtuar personelin e paketimit) mund të prodhojnë 4 ton petë orizi të gatshme për t'u ngrënë.


4. Përshtatshmëri e gjerë: i përshtatshëm për prodhimin e vermiçelit të menjëhershëm të patates së ëmbël, vermiçelit të menjëhershëm të misrit, vermiçelit të çastit të mungit dhe produkteve të tjera.


5. Rendiment i lartë: Të gjitha aspektet e linjës së prodhimit realizojnë ushqim dhe marrje automatike të vazhdueshme, dhe janë të pajisura me prerje sasiore automatike dhe shpërndarje automatike në kuti për tharje, gjë që shmang mbetjet në proceset tradicionale.


6. Higjiena dhe mbrojtja e mjedisit: Nëpërmjet proceseve automatike të dorëzimit të tilla si tubacione, koritë, kova, rripa transportues dhe kuti, kontroll i vazhdueshëm automatik i të gjithë procesit të prodhimit nga lëndët e para (orizi ose niseshteja) te produktet (oriz i gatshëm për t'u ngrënë petë) arrihet, duke shmangur problemet e mundshme në proceset tradicionale. Një problem që bën që enzimat e vermicellit të prishen.


Në përgjithësi, kjo linjë e prodhimit të pluhurit ushqyes të miellit të orizit të fryrë ka avantazhet e efikasitetit të lartë, kursimit të energjisë, rendimentit të lartë, përshtatshmërisë së gjerë, higjienës dhe mbrojtjes së mjedisit dhe mund të plotësojë nevojat e prodhuesve të ndryshëm të ushqimit. Në të njëjtën kohë, për të siguruar cilësinë e produktit, linja e prodhimit përdor komponentë nga kompani të shquara vendase, dhe përbërësit e markave të caktuara mund të zgjidhen sipas kërkesave të klientit. Duke përmirësuar vazhdimisht cilësinë e produktit, kompanitë janë në gjendje të plotësojnë nevojat e klientëve dhe të arrijnë rritje.

Informata themelore
 • Viti i themeluar
  --
 • Lloji i biznesit
  --
 • Vendi / Rajoni
  --
 • Industria kryesore
  --
 • Produktet kryesore
  --
 • Personi juridik i ndërmarrjes
  --
 • Punonjësit e përgjithshëm
  --
 • Vlera vjetore e prodhimit
  --
 • Tregu i eksportit
  --
 • Klientët e bashkëpunuar
  --

NA KONTAKTONI

Na flisni për projektin tuaj të ardhshëm të automatizimit?

Na kontaktoni dhe na tregoni se si mund t'ju ndihmojmë. Nëse keni ndonjë pyetje në lidhje me produktet ose shërbimet tona, mos ngurroni të kontaktoni ekipin e shërbimit të klientit.

Rekomanduar

Fabrika jonë mbulon një sipërfaqe prej më shumë se 8000 metra katrorë dhe ka më shumë se 200 komplete linjash të ndryshme prodhimi dhe pajisje mekanike.

Dërgoni kërkesën tuaj

Zgjidhni një gjuhë tjetër
English
Shqip
Türkçe
हिन्दी
Ελληνικά
العربية
Español
français
한국어
Português
русский
Gjuha aktuale:Shqip