Raste
VR

Perspektivat e aplikimit të teknologjisë së nxjerrjes dhe fryrjes janë shumë të gjera. Këtu janë disa fusha të mundshme aplikimi:


1. Ushqim komod: Ushqimi i ekstruduar është bërë një kategori kryesore e ushqimeve komode jashtë vendit. Ato mund të jenë ushqime bazë, mëngjes, ushqim për fëmijë, etj., duke ofruar zgjedhje të përshtatshme dhe të shpejta të ushqimit.


2. Mishi artificial dhe pijet zëvendësuese të qumështit: kokrrat e sojës të ndotur mund të ekstrudohen dhe të fryhen me erëza për të bërë mish artificial dhe pije që zëvendësojnë qumështin, duke u ofruar vegjetarianëve alternativa ndaj mishit.


3. Kokrrizat dhe pijet e menjëhershme: Shtimi i miellit të sojës dhe erëzave të fryra në drithëra të ekstruduara mund të bëjë granula, pije të çastit, etj., të cilat janë të përshtatshme, të shpejta dhe ushqyese.


4. Qull i shpejtë dhe bukë e skuqur: Kokrrat e ekstruduara mund të përdoren për të bërë qull të shpejtë dhe bukë të skuqur, duke ofruar një opsion ushqimi bazë të shpejtë dhe ushqyes.


5. Snacks sanduiç dhe ushqime të gatuara paraprakisht: Produktet e frutave të dehidratuara të ekstruduara mund të përdoren për të bërë ushqime sanduiçësh dhe ushqime të gatuara paraprakisht për të rritur shijen dhe ushqimin.


6. Ushqimi me shumë fibra: Duke përdorur krunde gruri të lirë si lëndë të parë, mund të nxirret dhe fryhet për të prodhuar ushqim krokant me fibra të lartë, i cili është i dobishëm për tretjen e njeriut.


7. Ushqimi i fortifikuar: Shtoni sasitë e duhura të lëndëve ushqyese dhe vitaminave në drithëra, dhe pas nxjerrjes dhe fryrjes, mund të bëhen ushqime të fortifikuara të pasura me lëndë ushqyese.


8. Ushqimi: Ushqimi i ekstruduar mund të përmirësojë shkallën e përthithjes së lëndëve ushqyese të kafshës, të ndihmojë tretjen dhe thithjen, të eliminojë fryrjen dhe ka një shije unike të djegur, duke e bërë atë një zgjedhje ushqimore me cilësi të lartë.


Në përgjithësi, teknologjia e nxjerrjes ka një gamë të gjerë perspektivash aplikimi. Mund të plotësojë kërkesat e njerëzve për ushqim të përshtatshëm, të shpejtë dhe me vlera ushqyese. Mund të përdoret gjithashtu në prodhimin e ushqimit për të përmirësuar shkallën e përthithjes së lëndëve ushqyese te kafshët.

Aplikimi i teknologjisë së nxjerrjes në industrinë e fermentimit reflektohet kryesisht në industrinë e birrës dhe në industrinë e prodhimit të verës. Duke shtrydhur lëndët e para të përpunuara, periudha e fermentimit mund të shkurtohet dhe të përmirësohet rendimenti dhe cilësia.

Informata themelore
 • Viti i themeluar
  --
 • Lloji i biznesit
  --
 • Vendi / Rajoni
  --
 • Industria kryesore
  --
 • Produktet kryesore
  --
 • Personi juridik i ndërmarrjes
  --
 • Punonjësit e përgjithshëm
  --
 • Vlera vjetore e prodhimit
  --
 • Tregu i eksportit
  --
 • Klientët e bashkëpunuar
  --

NA KONTAKTONI

Na flisni për projektin tuaj të ardhshëm të automatizimit?

Na kontaktoni dhe na tregoni se si mund t'ju ndihmojmë. Nëse keni ndonjë pyetje në lidhje me produktet ose shërbimet tona, mos ngurroni të kontaktoni ekipin e shërbimit të klientit.

Rekomanduar

Fabrika jonë mbulon një sipërfaqe prej më shumë se 8000 metra katrorë dhe ka më shumë se 200 komplete linjash të ndryshme prodhimi dhe pajisje mekanike.

Dërgoni kërkesën tuaj

Zgjidhni një gjuhë tjetër
English
Shqip
Türkçe
हिन्दी
Ελληνικά
العربية
Español
français
한국어
Português
русский
Gjuha aktuale:Shqip