LAJME
VR

Përshkrim:

Ushqimi për kafshët shtëpiake është një ushqim ushqyes i ofruar posaçërisht për qentë, macet, peshqit dhe kafshët shtëpiake të tjera. Funksioni i tij është kryesisht t'u sigurojë kafshëve shtëpiake garancinë më themelore të jetës, rritjen dhe lëndët ushqyese të nevojshme për shëndetin. Ka përparësitë e ushqimit gjithëpërfshirës, ​​shkallës së lartë të tretjes dhe përthithjes, formulës shkencore, standardit të cilësisë, ushqimit të përshtatshëm dhe parandalimit të sëmundjeve të caktuara.
Në përgjithësi, kompania e makinerive për ushqimin e kafshëve Chenyang që shpesh e shohim dhe për të cilën flasim në jetën tonë të përditshme i referohet ushqimit të fryrë për kafshët shtëpiake të tipit të thatë, i cili gjithashtu i përket ushqimit komercial për kafshët shtëpiake. Është një lloj ushqimi për kafshët shtëpiake që bëhet duke përzier shumë lëndë ushqyese, më pas duke fryrë ose ekstruduar dhe më pas duke u tharë, dehidratuar dhe erëza. Përmbajtja e lagështisë në përgjithësi është nën 12%. Ky lloj ushqimi është gjithëpërfshirës dhe i ekuilibruar për shkak të ushqyerjes së tij gjithëpërfshirëse. Ka një jetëgjatësi të gjatë, ushqim dhe mbajtje të përshtatshme, çmim të volitshëm dhe gjithnjë e më shumë pranohet dhe kërkohet nga njerëzit. Në të njëjtën kohë ka edhe karakteristikat e tretjes dhe absorbimit të lehtë. Tretshmëria e këtij lloji të ushqimit të qenve mund të arrijë rreth 70%. Përveç kësaj, energjia e nxehtësisë e njësisë mund të arrijë 6.27 ~ 6.69 KJ/kg, e cila është shumë e pasur me energji. Për shkak të kësaj, ky lloj ushqimi për qen ka depërtuar gjithnjë e më shumë në shumë familje me kafshë shtëpiake.


Përparësitë kryesore të teknologjisë së makinerive të ushqimit për kafshët shtëpiake Chenyang Sunrising:

1. Përmirësoni shijshmërinë e ushqimit për kafshët shtëpiake;
2. Ndryshimi ose përmirësimi i vlerës ushqyese të ushqimit për kafshët shtëpiake;
3. Përmirësimi i tretjes dhe përthithjes së ushqimit për kafshët shtëpiake;
4. Ndryshoni përmbajtjen e treguesve të ndryshëm ushqyes të ushqimit për kafshët shtëpiake dhe mund të zvogëlojë lagështinë e ushqimit për kafshë për të zgjatur jetëgjatësinë e ushqimit për kafshët shtëpiake;
5. vrasin të gjitha llojet e mykut, salmonelës dhe substancave të tjera të dëmshme për të përmirësuar sigurinë e ushqimit për kafshët shtëpiake.

Karakteristikat e pajisjes Chenyang për ushqimin e kafshëve shtëpiake:

1. Kontrollimi i shpejtësisë së frekuencës me automatizim të lartë dhe performancë të qëndrueshme.
2. Vidhat janë bërë prej çeliku të aliazhuar dhe artizanale speciale, përdorimi i qëndrueshëm, presioni i lartë dhe jeta e vidës është më e gjatë. Miratimi i strukturës së blloqeve të ndërtimit dhe kombinimi me dëshirë sipas kërkesave të ndryshme.
3. Sistemi i lubrifikimit të detyruar, mund të garantojë jetëgjatësinë e transmetimit të pajisjeve.
4. Sistemi i kontrollit të ekranit me prekje mund të shikojë dhe monitorojë qartë tregues të ndryshëm të punës. Sistemi i kontrollit automatik të temperaturës e bën kontrollin e temperaturës shikim më të drejtpërdrejtë dhe parametrin më të saktë.
5. Vetëpastrimi, kur ndalet, mund të pastrohet pa u çmontuar.
6. Sipas normave të ndryshme të projektimit të vidave për kërkesat e plota të teknologjisë së ndryshme.
7. Kjo pajisje ka një material të gjerë, produkte shumëformëshe dhe bashkëvendosje fleksibël. Ne mund të prodhojmë produkte të ndryshme sipas modeleve dhe kombinimeve të ndryshme.
8. Vidhosja miraton forcë të lartë dhe rezistencë të lartë ndaj konsumit të veglave çeliku Cr12MoV ose çeliku me shpejtësi të lartë W6Mo5Cr4V2
9. Fuçitë janë fuçi katrore të kombinuara me blloqe ndërtimi, të cilat janë të lehta për t'u çmontuar dhe zëvendësuar. Materiali i fuçisë është çeliku i aliazhuar 45# me mëngë aliazh, dhe jetëgjatësia e fuçive është disa herë më e gjatë se ajo e fuçive të zakonshme.
10. Prodhimi mund të jetë 100 kg/h---5ton/h. Nëse nevojitet një prodhim më i lartë, konfiguroni ekstruderë të shumtë të ushqimit për kafshët shtëpiake në një linjë prodhimi dhe prodhimi do të rritet në mënyrë eksponenciale.


1. Lëndët e para: Miell mishi, miell peshku, pluhur misri, miell soje dhe pluhur të tjerë drithërash

2. Produktet: Ushqim për kafshët shtëpiake, si qen, mace, peshk, ushqim për shpendët etj. me forma dhe shije të ndryshme duke ndryshuar dies dhe formulime

3. Kapaciteti i makinës për prodhimin e ushqimit për qen: 120-150 KG/H,200-250 KG/H,400-500 KG/H,800-1000 KG/H.

4. Tensioni:  Tri faza: 380V/50HZ, njëfazore: 220V/50HZ, ne mund ta bëjmë atë sipas

 klientët' Tensioni lokal sipas vendeve të ndryshme.

 


Informata themelore
 • Viti i themeluar
  --
 • Lloji i biznesit
  --
 • Vendi / Rajoni
  --
 • Industria kryesore
  --
 • Produktet kryesore
  --
 • Personi juridik i ndërmarrjes
  --
 • Punonjësit e përgjithshëm
  --
 • Vlera vjetore e prodhimit
  --
 • Tregu i eksportit
  --
 • Klientët e bashkëpunuar
  --

NA KONTAKTONI

Na flisni për projektin tuaj të ardhshëm të automatizimit?

Na kontaktoni dhe na tregoni se si mund t'ju ndihmojmë. Nëse keni ndonjë pyetje në lidhje me produktet ose shërbimet tona, mos ngurroni të kontaktoni ekipin e shërbimit të klientit.

Rekomanduar

Fabrika jonë mbulon një sipërfaqe prej më shumë se 8000 metra katrorë dhe ka më shumë se 200 komplete linjash të ndryshme prodhimi dhe pajisje mekanike.

Dërgoni kërkesën tuaj

Zgjidhni një gjuhë tjetër
English
Shqip
Türkçe
हिन्दी
Ελληνικά
العربية
Español
français
한국어
Português
русский
Gjuha aktuale:Shqip