LAJME
VR

Prezantimi i makinës ekstruderi për prodhimin e ushqimit të kockave për qentë i trajton mirë kafshët shtëpiake:
Linja e përpunimit të përpunimit të kafshëve shtëpiake merr niseshtenë si lëndë të parë me konfigurim shkencor dhe është nxjerrë nga makina koekstruder, mund të bëhet në shumë lloje formash si shkop, kockë etj. Ky lloj ushqimi për qentë jo vetëm që siguron ushqim me proteina me vitamina yndyrore për qentë. por edhe të kënaqë hobi të natyrës së qenit. Ka veçoritë e mëposhtme: forcimin e dhëmbëve, gojën dhe dhëmbët e pastër, produktet mund të jenë në shumë forma, si përdredhje, dyngjyrësh, mbushje bërthamore etj.

Grafiku i rrjedhës:

1) Makinë përtypëse qeni me një ngjyrë
Mikser → Transportues me vidë → Ekstruder me një vidë → Transportues ftohës → Makinë prerëse

(2) Makinë përtypëse qensh me dy ngjyra
Mikser *2→ Transportues me vidë*2→ Ekstruder me një vidë*2 → Transportues ftohës → Makinë prerëse → ashensor → Tharëse


Diagrami i grafikut të rrjedhës:

Inxhinieri ynë mund të hartojë vizatimin e paraqitjes sipas dimensionit tuaj të fabrikës për përtypjen e qenve  makinat

Karakteristikat kryesore
1). Linja jonë e përpunimit miraton teknologjinë e përparuar ndërkombëtare.
2). ne mund të rregullojmë shpejtësinë e prerësit dhe kokrrat për të marrë diametrin e ndryshëm dhe produktin e gjatësisë
3). Sistemi i pajisjes elektrike të ngrohjes mund të kontrollojë temperaturën me saktësi
4). Temperatura e lartë dhe presioni i lartë mund të vrasin salmonelozën dhe infeksionet bakteriale. 
5). Linja e përpunimit mund të prodhojë ushqim peshku lundrues dhe fundosje.


Lënda e parë:

Materiale: Pluhur misri, miell gruri, pluhur peshku, pluhur kockash, mish, glicerinë, niseshte etj dhe ujë.

Shembull i ushqimit për përtypjen e kafshëve shtëpiake:

Informata themelore
 • Viti i themeluar
  --
 • Lloji i biznesit
  --
 • Vendi / Rajoni
  --
 • Industria kryesore
  --
 • Produktet kryesore
  --
 • Personi juridik i ndërmarrjes
  --
 • Punonjësit e përgjithshëm
  --
 • Vlera vjetore e prodhimit
  --
 • Tregu i eksportit
  --
 • Klientët e bashkëpunuar
  --

NA KONTAKTONI

Na flisni për projektin tuaj të ardhshëm të automatizimit?

Na kontaktoni dhe na tregoni se si mund t'ju ndihmojmë. Nëse keni ndonjë pyetje në lidhje me produktet ose shërbimet tona, mos ngurroni të kontaktoni ekipin e shërbimit të klientit.

Rekomanduar

Fabrika jonë mbulon një sipërfaqe prej më shumë se 8000 metra katrorë dhe ka më shumë se 200 komplete linjash të ndryshme prodhimi dhe pajisje mekanike.

Dërgoni kërkesën tuaj

Zgjidhni një gjuhë tjetër
English
Shqip
Türkçe
हिन्दी
Ελληνικά
العربية
Español
français
한국어
Português
русский
Gjuha aktuale:Shqip