Raste
VR

I. Makinë për përpunimin artificial të fortifikuar të orizit me ekstruder me dy vida më të shitura

Makina e përpunimit të orizit  është me qëllim për të përmirësuar orizin e thyer  vlerë, bluajeni orizin e thyer në pluhur orizi, dhe më pas e bëjmë atë në një pamje të këndshme, oriz të ndritshëm, realist

Kjo linjë procesi studiohet në lidhje me humbjen e elementeve ushqyese në orizin që prodhohet nga përpunimit tradicional të orizit. Orizi dhe nënproduktet e tij mund të prodhohen në ushqime shumë ushqyese duke shtuar përbërës shtesë lëndë ushqyese pas gatimit me nxjerrje. Më tej, për këtë proces, orizi i thyer dhe krundet e orizit mund të ripërdoren. Procesi për prodhimin e kokrrave artificiale të orizit, përfshin një përzierje të miellit të orizit, ujit dhe vajit në ekstruder, duke u formuar në formë kokrriza orizi, tharje dhe ftohje në temperaturë të ulët. Teknologjia e bën të mundur shmangien e humbjes së ushqimit.

II. Karakteristika më e shitur e Makinerisë së Përpunimit të Ekstruderit Artificial të Fortifikuar të Orizit me Vida me Dy Vida
1. Lënda e parë: Oriz, meli, oriz i zi dhe të gjitha llojet e misrave dhe drithërave .

2. Kapaciteti i makinë për përpunimin e orizit :  120 kg / orë në 850 kg / orë .

3.  Materialet e makinës për përpunimin e orizit: çelik inox dhe çelik i butë .
4. Avantazhi më i madh i Makinë për përpunimin e orizit:
Gjatësia e vidës është deri në 1400 mm, duke rritur gjatësinë e ngjeshjes dhe shkrirjes sesa vidhosja tradicionale 1000 mm.  
5.  makinë për përpunimin e orizit --- Grafiku i rrjedhës:
Mikser - Transportues me vidë - Ekstruder me dy vida-- Ekran vibrues-- transportues--Furrë me dy shtresa


Informata themelore
 • Viti i themeluar
  --
 • Lloji i biznesit
  --
 • Vendi / Rajoni
  --
 • Industria kryesore
  --
 • Produktet kryesore
  --
 • Personi juridik i ndërmarrjes
  --
 • Punonjësit e përgjithshëm
  --
 • Vlera vjetore e prodhimit
  --
 • Tregu i eksportit
  --
 • Klientët e bashkëpunuar
  --

NA KONTAKTONI

Na flisni për projektin tuaj të ardhshëm të automatizimit?

Na kontaktoni dhe na tregoni se si mund t'ju ndihmojmë. Nëse keni ndonjë pyetje në lidhje me produktet ose shërbimet tona, mos ngurroni të kontaktoni ekipin e shërbimit të klientit.

Rekomanduar

Fabrika jonë mbulon një sipërfaqe prej më shumë se 8000 metra katrorë dhe ka më shumë se 200 komplete linjash të ndryshme prodhimi dhe pajisje mekanike.

Dërgoni kërkesën tuaj

Zgjidhni një gjuhë tjetër
English
Shqip
Türkçe
हिन्दी
Ελληνικά
العربية
Español
français
한국어
Português
русский
Gjuha aktuale:Shqip