Raste
VR

Hyrje për procesin e procesit të ushqimit të qenve të kafshëve shtëpiake për formimin e peletit me shtypje të ftohtë:

Makina e formimit të peletit me shtypje të ftohtë të procesit të ushqimit të qenve të kafshëve shtëpiake është një makinë automatike e formimit të peletit, e përshtatshme për shtypjen dhe formimin e llojeve të ndryshme të produkteve të fishekëve të madhësisë dhe formës: ushqim rostiçeri, ushqim për qen, ushqim për mace dhe të tjera.

Makina e formimit të peletit me shtypje të ftohtë të procesit të ushqimit të qenve për kafshë përfshin tre pjesë: plesht i lëndës së parë, rul shtypës dhe rrip transportieri

pleshti i lëndës së parë është prej çeliku inox, plotëson standardin e klasës ushqimore, vëllim i madh, një person mund të operojë më shumë se një makinë për formimin e topthave të procesit të ushqimit të qenve të kafshëve shtëpiake.

rul shtypi është një kallëp formimi i ndryshueshëm, madhësia dhe forma e derdhjes mund të personalizohen sipas kërkesës. Një proces i ushqimit të qenve për kafshë shtëpiake, makineria për formimin e topthave me shtypje të ftohtë mund të bëjë pelet ushqimesh për kafshët shtëpiake me madhësi dhe formë të ndryshme.

Pas shtypjes, peleti i ushqimit i formuar do të bjerë poshtë rripit të transportit, do të kalojë në një vend tjetër ose do të lidhë furrën e pjekjes.

Përparësitë e Makinat automatike të përpunimit të biskotave për kafshët shtëpiake të thata për të bërë biskota për qentë:

1. derdhja me ngjeshje në mënyrë fizike, asnjë temperaturë e lartë nuk shkatërron lëndët ushqyese ekologjike origjinale të mishit

2. Krahasuar me ushqimin e fryrë, ushqimin me presion të ftohtë  makina e peletit mund të përdorë lëndën e parë me përqindje më të lartë të produkteve të mishit, gjë që përmirëson shumë cilësinë e ushqimit për kafshët shtëpiake.

3. Nuk ka nevojë të përdorni makineri erëzash, duke reduktuar aditivët e ushqimit dhe duke e bërë ushqimin për kafshët më të ushqyeshme dhe të shëndetshme.


Informata themelore
 • Viti i themeluar
  --
 • Lloji i biznesit
  --
 • Vendi / Rajoni
  --
 • Industria kryesore
  --
 • Produktet kryesore
  --
 • Personi juridik i ndërmarrjes
  --
 • Punonjësit e përgjithshëm
  --
 • Vlera vjetore e prodhimit
  --
 • Tregu i eksportit
  --
 • Klientët e bashkëpunuar
  --

NA KONTAKTONI

Na flisni për projektin tuaj të ardhshëm të automatizimit?

Na kontaktoni dhe na tregoni se si mund t'ju ndihmojmë. Nëse keni ndonjë pyetje në lidhje me produktet ose shërbimet tona, mos ngurroni të kontaktoni ekipin e shërbimit të klientit.

Rekomanduar

Fabrika jonë mbulon një sipërfaqe prej më shumë se 8000 metra katrorë dhe ka më shumë se 200 komplete linjash të ndryshme prodhimi dhe pajisje mekanike.

Dërgoni kërkesën tuaj

Zgjidhni një gjuhë tjetër
English
Shqip
Türkçe
हिन्दी
Ελληνικά
العربية
Español
français
한국어
Português
русский
Gjuha aktuale:Shqip