Raste
VR

Shandong Chenyang Technology Co, Ltd. kujdeset për tregun në zhvillim të produkteve për kafshët shtëpiake dhe zhvillimin e pajisjes për përtypjen e kafshëve shtëpiake, ekstruderi i linjës së prodhimit të modelit CY100, ai mund të prodhojë shirita, shufra, shufra të përdredhura, ushqime me ngjyra të dyfishta, ushqime për qentë me shumë ngjyra. R-ja jonë& Qendra D në procesin e prodhimit të ushqimeve për kafshët shtëpiake vazhdon të inovojë, kushtojini vëmendje kërkesave të recetës së klientit, veçanërisht për përmbajtjen e lartë të mishit të freskët, produkteve me viskozitet, zgjidhni konfigurimin e duhur të prodhimit, produkte të bëra me qëndrueshmëri, kohëzgjatje dhe plasticitet më të mirë.

Përzierje → Kondicionim → Eksstrudim → (Përdredhje) → Ftohje → Prerje → Tharje → Paketim

1) Përzierja: Me niseshtenë paste dhe mish të freskët si lëndë të para kryesore, me çamçakëz ushqimor, aromatizues, yndyrë shtazore dhe lëndë të tjera të para, në mikser për t'u përzier plotësisht, shtoni në ushqyes. 

 2) Kushtëzimi: Kushtëzimi përzien dhe ngroh lëndët e para, avullin ose lëngjet e tjera. 

 3) Ekstrudimi: Materiali kalon përmes presionit të lartë, temperaturës së lartë në fuçi, dhe më pas formohet nga myku në dalje. 

 4) Përdredhja: Kur prodhoni përtypje shumëngjyrëshe ose në formë të veçantë, është e nevojshme të shtoni një makinë të veçantë përdredhëse për ta bërë produktin të arrijë gjendjen ideale. 

 5) Ftohja: Përtypet me shirita kalojnë përmes një ose më shumë rripave transportues ftohës për të ulur temperaturën e produktit dhe për t'i dhënë formë. 

 6) Prerja: Makina prerëse pret produktin me një shpejtësi konstante sipas gjatësisë së caktuar. 

 7) Tharja: Përtypësit me lagështi të lartë kalohen përmes një tharëse me qarkullim të kryqëzuar me ajër të nxehtë për të tharë gradualisht lagështinë pa e shkatërruar shijen origjinale dhe për të zgjatur jetëgjatësinë. 

 8) Paketimi: Paketimi i jep mbrojtje ushqimit të përtypur dhe gjithashtu i jep lehtësi për t'u trajtuar dhe transportuar në dorën e klientit.

Informata themelore
 • Viti i themeluar
  --
 • Lloji i biznesit
  --
 • Vendi / Rajoni
  --
 • Industria kryesore
  --
 • Produktet kryesore
  --
 • Personi juridik i ndërmarrjes
  --
 • Punonjësit e përgjithshëm
  --
 • Vlera vjetore e prodhimit
  --
 • Tregu i eksportit
  --
 • Klientët e bashkëpunuar
  --

NA KONTAKTONI

Na flisni për projektin tuaj të ardhshëm të automatizimit?

Na kontaktoni dhe na tregoni se si mund t'ju ndihmojmë. Nëse keni ndonjë pyetje në lidhje me produktet ose shërbimet tona, mos ngurroni të kontaktoni ekipin e shërbimit të klientit.

Rekomanduar

Fabrika jonë mbulon një sipërfaqe prej më shumë se 8000 metra katrorë dhe ka më shumë se 200 komplete linjash të ndryshme prodhimi dhe pajisje mekanike.

Dërgoni kërkesën tuaj

Zgjidhni një gjuhë tjetër
English
Shqip
Türkçe
हिन्दी
Ελληνικά
العربية
Español
français
한국어
Português
русский
Gjuha aktuale:Shqip