LAJME
VR

Pesë avantazhet e ekstruderit paralel me dy vida

dhjetor 23, 2022

Aktualisht, tendenca e zhvillimit të ekstruduesve me dy vida në botë është të zhvillohet në drejtim të çift rrotullues të lartë, shpejtësi të lartë dhe konsum të ulët të energjisë, dhe efekti i sjellë nga shpejtësia e lartë është produktiviteti i lartë. Ekstruduesit e ndarë me dy vida bëjnë pjesë në këtë kategori, me shpejtësi deri në 500 rpm. Prandaj, ka avantazhe unike në përpunimin e materialeve me viskozitet të lartë dhe të ndjeshëm ndaj nxehtësisë.

Ekstruderi paralel me dy vida është një pajisje përzierëse dhe ekstruduese shumë efikase me avantazhe shumë të qarta. Ekstruderi është i pajisur me një sistem kontrolli të avancuar dhe estetikisht të këndshëm. Shumica e elementeve të kontrollit të tij janë komponentë të importuar, të cilët janë të një cilësie të mirë dhe me ndjeshmëri të lartë, kështu që funksionimi është shumë i përshtatshëm dhe kërkesat për operatorët nuk janë të larta.

Përparësitë e ekstruduesve paralelë me vida binjake përfshijnë kryesisht aspektet e mëposhtme:

1. Ekstruderi me dy vida ka një gamë të gjerë aplikimesh dhe mund të aplikohet në përpunimin e materialeve të ndryshme.

2. Matja e saktë dhe metoda e arsyeshme e ushqyerjes së ekstruderit me dy vida është çelësi i zbatimit të rreptë të formulës, si dhe garancia e parë e cilësisë së produktit. Ne kemi një shumëllojshmëri të metodave të ushqyerjes sipas vetive të materialit dhe nevojave të përdoruesit. Matja vëllimore, matja dinamike e humbjes së peshës, etj., për të plotësuar nevojat e produkteve të ndryshme.

3.ulni kostot e prodhimit. Aktualisht, një ekstruder i zakonshëm me dy vida kërkon një sasi të madhe materialesh pastrimi për të kryer pastrimin gjatë ndryshimit të ngjyrave, gjë që kërkon kohë, konsumon energji dhe shpërdoron lëndët e para. Ekstruderi i ndarë me dy vida mund ta zgjidhë këtë problem. Kur ndryshon ngjyra, fuçi mund të hapet shpejt në pak minuta për të kryer pastrim manual, në mënyrë që të mos përdoren ose të përdoren pak materiale pastrimi dhe të kursehet kostoja.

4. Ekstruderi me dy vida përmirëson efikasitetin e punës. Kur pajisja është duke u riparuar, një ekstruder i zakonshëm me dy vida shpesh kërkon që fillimisht të hiqet sistemi i ngrohjes dhe ftohjes dhe më pas tërhiqet e gjithë vidhosja. Vidhosja e dyfishtë e ndarë nuk përdoret, për sa kohë që lironi disa bulona, ​​ktheni pajisjen e dorezës së kutisë së ingranazhit me krimba për të ngritur gjysmën e sipërme të fuçisë për të hapur të gjithë tytën dhe më pas riparoni. Kjo jo vetëm që do të shkurtojë kohën e mirëmbajtjes, por edhe do të zvogëlojë intensitetin e punës.

5. Për shkak të lehtësisë së hapjes, shkalla e konsumimit të elementit të filetuar dhe astarit të tytës mund të gjendet në çdo kohë për riparim ose zëvendësim efektiv. Nuk do të zbulohet kur ka një problem me produktin e ekstruduar, duke shkaktuar mbetje të panevojshme.

Jinan Chenyang Technology Co, Ltd, është një prodhues profesionist dhe kompani model për makineri ushqimore me nxjerrje të avancuar dhe me cilësi të lartë në këtë fushë.  Kompania jonë grumbullon një ekip ekspertësh me përvojë dhjetëvjeçare në industrinë e makinerive të nxjerrjes, jo vetëm duke punuar shumë për të hulumtuar vazhdimisht teknologjinë e nxjerrjes, por gjithashtu duke eksploruar proceset ushqimore në mënyrë që të përfitojnë klientët tanë që prodhojnë ushqim krijues.

Ai mbulon kryesisht makineri dhe pajisje përLinja e përpunimit të ushqimit për kafshët shtëpiake,linja e përpunimit të ushqimit të skuqur të fryrë,Linja e përpunimit të drithërave të misrit/mëngjesiLinja e përpunimit të biskotave për përtypjen e qenve, linja e përpunimit të ushqimeve për mbushjen e bërthamës, linja e përpunimit të orizit ushqyes, linja e përpunimit të proteinave të sojës me teksturë, linja e përpunimit të thërrimeve të bukës dhe kështu me radhë. Ne mund t'u ofrojmë klientëve pajisje të personalizuara ose plan urbanistik të plotë dhe linja prodhimi për të përmbushur nevojat e klientëve.Informata themelore
 • Viti i themeluar
  --
 • Lloji i biznesit
  --
 • Vendi / Rajoni
  --
 • Industria kryesore
  --
 • Produktet kryesore
  --
 • Personi juridik i ndërmarrjes
  --
 • Punonjësit e përgjithshëm
  --
 • Vlera vjetore e prodhimit
  --
 • Tregu i eksportit
  --
 • Klientët e bashkëpunuar
  --

Dërgoni kërkesën tuaj

Zgjidhni një gjuhë tjetër
English
Shqip
Türkçe
हिन्दी
Ελληνικά
العربية
Español
français
한국어
Português
русский
Gjuha aktuale:Shqip