LAJME
VR

Prezantimi i makinës së përpunimit të ushqimit të fryrë të rostiçeri

dhjetor 23, 2022
Prezantimi i makinës së përpunimit të ushqimit të fryrë të rostiçeri

Prezantimi i produktit:Makina e përpunimit të ushqimit të fryrë miraton teknologjinë e nxjerrjes së vidhave me dy vida për të përzier lëndë të para të ndryshme me shije të ndryshme përmes mikserit të pluhurit dhe për të nxjerrë produkte të formave të ndryshme në makinën e fryrjes. Linja e prodhimit ka shumë lloje mjetesh, konfigurim fleksibël dhe një gamë të gjerë lëndësh të para. , shumë lloje produktesh, funksionim të thjeshtë e kështu me radhë. Zgjidhni konfigurimin e duhur për të prodhuar copa pule me shije gruri, ëmbëlsira sanduiçësh, rrotulla sanduiçësh, krisur orizi të fryrë, rosto gruri, oriz krokant dhe produkte të tjera.

Linja e prodhimit të ushqimit të fryrë është në pozitën udhëheqëse në Kinë me karakteristikat e "gamës së gjerë të lëndëve të para të aplikueshme, funksionimit dhe mirëmbajtjes së përshtatshme, konsumit të ulët të energjisë dhe prodhimit të lartë". Nugget me shije pule të fryra nga kjo linjë prodhimi kanë një shije të freskët, të lehtë për t'u tretur, aromë dhe janë të lehta për t'u mbajtur, gjë që është një ushqim i lehtë për konsumatorët.


Rrjedha e procesit tëlinja e prodhimit të ushqimit të fryrë: Konfigurimi i pajisjeve të paketimit të përzierjes-transportit-fryrjes së lëndës së parë; makine per perzierje pluhuri-transportues me vida-makine per fryrje me dy vida-furre me shume shtresa-linja e erezave-transporter per ftohje pjekje me nje shtrese-makine per paketim

Prezantimi i pajisjeve 

 1. 1.Pudër mikser: Pasi përzieni lëndët e para, shtoni një sasi të caktuar uji dhe përzieni mirë. 

 2. 2. Makina ushqyese: Motori përdoret si forca lëvizëse për përcjelljen spirale, dhe lëndët e para të përziera përcillen në pleshtin e ushqimit të ekstruderit për të siguruar ushqim të përshtatshëm dhe të shpejtë.

 3. 3. Ekstruder: Lloje të ndryshme të ekstruderëve TSE zgjidhen sipas prodhimit të linjës së prodhimit. Prodhimi mund të variojë nga 100 kg/h në 300 kg/h. Lëndët e para mund të jenë mielli i misrit, mielli i orizit, mielli, mielli i grurit etj.

 4. 4. Ashensor: transportoni krisurat e orizit në furrë.

 5. 5. Furra me shumë shtresa: Furra është kryesisht një furrë elektrike. Temperatura rregullohet ndërmjet 0-200 gradë nga kabineti i kontrollit. Pjesa e brendshme është një çantë rrjetë me dy shtresa çeliku inox. Koha e pjekjes mund të rregullohet sipas shpejtësisë. Shija e pulës bëhet më e shijshme përmes pjekjes. E freskët, e shijshme, rrit shijen, zvogëlon lagështinë e materialit në të njëjtën kohë dhe rrit jetëgjatësinë.

 6. 6. Linja erëza: ka cilindra tetëkëndësh, cilindër, linja ngritëse me një daulle, me dy daulle, të konfiguruara sipas vetive të prodhimit dhe produktit, dhe pajisje për spërkatje me vaj, spërkatje sheqeri dhe veshje.

 7. 7. Furra e pjekjes: depërtoni shpejt erëzat dhe vajin e gatimit në sipërfaqen e copave të pulës në thellësinë e copave të pulës, duke e bërë shijen më krokante dhe më të shijshme.

 8. 8. Transportues ftohës: procesi i ftohjes së shpejtë të produkteve është i përshtatshëm për paketim dhe kursen hapësirën e dyshemesë.

 9. 9. Makina e paketimit: makina automatike e paketimit të peshimit dhe makina e paketimit të qeseve trekëndore miratohen sipas kërkesave të tregut.Informata themelore
 • Viti i themeluar
  --
 • Lloji i biznesit
  --
 • Vendi / Rajoni
  --
 • Industria kryesore
  --
 • Produktet kryesore
  --
 • Personi juridik i ndërmarrjes
  --
 • Punonjësit e përgjithshëm
  --
 • Vlera vjetore e prodhimit
  --
 • Tregu i eksportit
  --
 • Klientët e bashkëpunuar
  --

Dërgoni kërkesën tuaj

Zgjidhni një gjuhë tjetër
English
Shqip
Türkçe
हिन्दी
Ελληνικά
العربية
Español
français
한국어
Português
русский
Gjuha aktuale:Shqip