LAJME
VR

Si të bëni ushqim për qentë e kafshëve shtëpiake?

dhjetor 08, 2022
Prezantimi i linjës plotësisht automatike të prodhimit të ushqimit për qen

 

Çfarë janë makinat e përpunimit të ushqimit për qen?

Makina e prodhimit të ushqimit për qen përdor miell mishi, miell peshku, pluhur misri, miell sojë dhe drithëra të tjera pluhur si materiale kryesore për të bërë ushqimin për kafshët shtëpiake, si qen, mace, peshk, ushqim për shpendët etj. me forma dhe shije të ndryshme duke ndryshuar kapakët. formulimet. Ushqimet për kafshët shtëpiake bëhen në temperaturë të lartë.

 

Lënda e parë:
Miell mishi, miell peshku, pluhur misri, miell soje dhe pluhur drithërash të tjerë. 

Produktet:

Bëni ushqim për kafshët shtëpiake, si ushqim për qen, mace, peshk, zogj etj. 

Rrjedha e punës:
Mikser---Transvejer me vida---Ekstruder---Transportues ajri---Tharës---Aromatizues


Me rritjen e vazhdueshme të llojeve të kafshëve shtëpiake, të gjitha llojet e kafshëve shtëpiake janë të ndryshme midis të rriturve dhe të rinjve, si dhe rriten kërkesat për ushqim për kafshët shtëpiake. Sipas kësaj kërkese të tregut, kompania ka zhvilluar dhe zhvilluar një shumëllojshmëri të linjave të përpunimit të ushqimit të kafshëve shtëpiake të thata për qen, sipas prodhimit të ndryshëm, linja e prodhimit ka gjithashtu një shumëllojshmëri konfigurimesh. Pajisja e ushqimit të qenve mund të rregullojë lëndën e parë, temperaturën, lagështinë dhe parametrat e tjerë të procesit, në mënyrë që produkti të ketë karakteristikat e formës së re, shijes unike, ushqimit të pasur, organizimit delikat, të përshtatshëm për shije të ndryshme të kafshëve shtëpiake. Kjo makinë ushqimore për qen përdoret gjerësisht në prodhimin e qenve, maceve, peshqve dhe karkalecave, dhelprave, shpendëve dhe të gjitha llojeve të ushqimit për kafshët shtëpiake, e cila është një zgjedhje ideale për prodhues të ndryshëm.


 

Profili i Kompanisë

Jinan Chenyang bashkë teknologjisë., LTD. Është një kërkim dhe zhvillim i makinerive për ushqimin e qenve, prodhim për biznesin kryesor të ndërmarrjes, kryesisht përfshin: linjën e prodhimit të ushqimit për kafshët shtëpiake, linjën e prodhimit për ushqimin e qenve të vegjël, linjën e prodhimit të ushqimit për mace, ushqimin e vogël dekorativ për peshqit, linjën e prodhimit të ushqimit ujor, për qentë e mëdhenj linja e prodhimit të ushqimit. 


 

 

 


Informata themelore
 • Viti i themeluar
  --
 • Lloji i biznesit
  --
 • Vendi / Rajoni
  --
 • Industria kryesore
  --
 • Produktet kryesore
  --
 • Personi juridik i ndërmarrjes
  --
 • Punonjësit e përgjithshëm
  --
 • Vlera vjetore e prodhimit
  --
 • Tregu i eksportit
  --
 • Klientët e bashkëpunuar
  --

Dërgoni kërkesën tuaj

Zgjidhni një gjuhë tjetër
English
Shqip
Türkçe
हिन्दी
Ελληνικά
العربية
Español
français
한국어
Português
русский
Gjuha aktuale:Shqip