LAJME
VR

Cili është parimi i punës së pajisjeve të përpunimit të con flakes? | Chenyang

marsh 06, 2023
Cili është parimi i punës së pajisjeve të përpunimit të con flakes? | Chenyang

Makinë për përpunimin e thekonave të misrit është një makinë që përdoret për të bërë con flakes, dhe avantazhi i saj është se mund të sigurojë një proces të shpejtë dhe të automatizuar. Ka disa avantazhe, të tilla si ulja e intensitetit të punës, përmirësimi i teknologjisë së përpunimit, përmirësimi i cilësisë së përpunimit dhe reduktimi i kostove të përpunimit.

Parimi i funksionimit të pajisjeve të përpunimit të misrit është: 

së pari, futni misrin në shirësin e misrit dhe shirësja e misrit ndan kokrrat e misrit; më pas, vendosni kokrrat e misrit në prerësin e misrit dhe prerësja e misrit i pret kokrrat e misrit në thekon; Corn flakes të prera kalohen në një lavatriçe dhe një tharëse dhe pas larjes dhe tharjes mund të merren corn flakes të përfunduara.


Cilat janë avantazhet e pajisjeve të përpunimit të korn flakes?

Pajisjet e përpunimit të thekonave të misrit kanë shumë përparësi: së pari, ato miratojnë përpunimin mekanik, i cili mund të presë me saktësi thekon misri, i cili është më i saktë se prerja manuale; së dyti, ajo adopton teknologjinë teknike, e cila jo vetëm mund të sigurojë shijen e drithërave të misrit, por edhe të sigurojë vlerën e tij ushqyese; Është i lehtë për t'u përdorur dhe i shpejtë, dhe mund të plotësojë nevojat e prodhimit masiv.


Cilat janë pikat kryesore për blerjen e pajisjeve të përpunimit të kornflakes?

Nëse dëshironi të zgjidhni një pajisje të përshtatshme për përpunimin e misrit, duhet t'i kushtoni vëmendje pikave të mëposhtme: së pari, varet nga cilësia e pajisjes për të siguruar nëse cilësia e saj plotëson kërkesat; së dyti, varet nga funksioni i tij dhe nëse mund të plotësojë nevojat ditore të përpunimit; Varet nga çmimi i tij për të siguruar që çmimi të jetë i arsyeshëm dhe në përputhje me performancën e produktit.


Cilat janë masat paraprake për përdorimin e pajisjeve të përpunimit të misrit?

Kur përdorni pajisje për përpunimin e misrit, duhet t'i kushtoni vëmendje pikave të mëposhtme: së pari, sigurohuni që vaji lubrifikues i makinës të jetë në gjendje të mirë për të siguruar funksionimin normal të makinës; së dyti, konfirmoni mbrojtjen e sigurisë së pajisjeve për të parandaluar aksidentet gjatë funksionimit; kontrolloni rregullisht pajisjet në rast të dështimit.


Cilat janë mirëmbajtja e përditshme e pajisjeve të përpunimit të con flakes?

Mirëmbajtja e përditshme e pajisjeve të përpunimit të misrit në përgjithësi ka këto pika: së pari, pajisjet duhet të kontrollohen rregullisht për të siguruar funksionimin normal të saj; parandaloni dështimin.

Rreth Chenyang

Jinan Chenyang Technology Co, Ltd., themeluar në vitin 2005, është një prodhues profesional imakineri ushqimore për snack dhemakineri për ushqimin e kafshëve shtëpiake. Kompania ka 120 punonjës, më shumë se 60 personel profesional dhe teknik dhe ka një fabrikë moderne montimi që mbulon një sipërfaqe prej më shumë se 10,000 metra katrorë. Vitet e përpjekjeve të pandërprera, kompania ka marrë dhjetëra teknologji të patentuara dhe të drejta autori të softuerit, dhe ka kaluar certifikimin ISO9001, certifikimin SGS, certifikimin e sigurisë së produktit BE CE, certifikimin gjerman TUV, etj. Produktet eksportohen në më shumë se 100 vende dhe rajone. dhe priten mirë nga klientët. Mirëpresim klientët e rinj dhe të vjetër brenda dhe jashtë vendit për të vizituar kompaninë tonë për të udhëhequr bashkëpunimin dhe për t'ju ofruar mbështetje të fortë.Fabrika jonë mbulon një sipërfaqe prej më shumë se 8000 metra katrorë dhe ka më shumë se 200 komplete linjash të ndryshme prodhimi dhe pajisje mekanike. Që nga themelimi i fabrikës, ne i kemi kushtuar gjithmonë rëndësi cilësisë së produktit dhe kemi kaluar me sukses certifikimin e sistemit të menaxhimit të cilësisë ISO9001, certifikimin SGS, certifikimin BE CE të sigurisë së produktit dhe certifikimin gjerman TUV, dhe përpiqemi të ndërtojmë "Chenyang" në një botë. markë e makinerive ushqimore të klasës.


Informata themelore
 • Viti i themeluar
  --
 • Lloji i biznesit
  --
 • Vendi / Rajoni
  --
 • Industria kryesore
  --
 • Produktet kryesore
  --
 • Personi juridik i ndërmarrjes
  --
 • Punonjësit e përgjithshëm
  --
 • Vlera vjetore e prodhimit
  --
 • Tregu i eksportit
  --
 • Klientët e bashkëpunuar
  --

Dërgoni kërkesën tuaj

Zgjidhni një gjuhë tjetër
English
Shqip
Türkçe
हिन्दी
Ελληνικά
العربية
Español
français
한국어
Português
русский
Gjuha aktuale:Shqip